Kolorowy mural, ławeczki i drewniane stoliki pojawiły się na niewielkim patio naszego Wydziału. To wyjątkowe miejsce stworzone dla studentów, gdzie będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia między zajęciami.

Spotkanie, inaugurujące funkcjonowanie tego wyjątkowego miejsca odbyło się 16 listopada, tuż przed Dniem Studenta. Na ścianach okalających patio powstał kolorowy mural nawiązujący między innymi do morza i naszego miasta, zaprojektowany przez studentów kierunku edukacja artystyczna.

W oficjalnym otwarciu udział wzięły dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich, a także dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli Akademii Sztuki oraz samych studentów.

Mateusz Iżakowski/ NiUS Radio