Zespół badaczy Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej oraz warsztacie w ramach projektu Media Literacy for Democracy finansowanego przez Unię Europejską. Rejestracja do 15 września 2023 r.

Naukowcy z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego wraz z pięcioma partnerami z Włoch, Hiszpanii, Bułgarii i Irlandii realizują projekt Media Literacy for Democracy (ID: 101081475), Call CERV-2022-CITIZENS-CIV (Citizens, Equality, Rights and Values Programme), finansowany przez Unię Europejską (Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury).

Projekt naukowy dotyczy promowania skutecznej strategii umiejętności korzystania z mediów w oparciu o podejście multidyscyplinarne oraz koncentruje się na współpracy międzysektorowej w celu zwalczania dezinformacji, umożliwienia obywatelom podejmowania świadomych decyzji i ochrony wartości demokratycznych. Polscy i zagraniczni naukowcy i praktycy wyposażą uczestników w wiedzę na temat dezinformacji oraz zwiększą ich zdolność do wykrywania jej zarówno w tradycyjnych, jak i nowych mediach.

Konferencja oraz warsztat odbędą się 18 października 2023 r. w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.

Link do formularza: https://zoom.us/webinar/register/WN_AP-A3CfjRHm1CZ2PlcXK_A#/registration