W trakcie konferencji planowane są wystąpienia znawców tematu kryzysu psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Jedną z gościń jest Małgorzata Gołota, autorka książki „Żyletkę zawsze noszę przy sobie”, dziennikarka prasowa i radiowa. Psycholog Wojciech Spychała przybliży słuchaczom temat społeczno- kulturowych uwarunkowań i stereotypów związanych z płcią, z którymi mierzą się młodzi chłopcy. Dr Edyta Sielicka w swoim wystąpieniu „O co chcielibyśmy zapytać młodych ludzi, ale boimy się odpowiedzi?” opowie o wynikach badania „Młode Głowy”, które konsultowała dla fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Profesor Beata Bugajska przybliży temat miejskiego programu wsparcia dzieci, młodzieży i nauczycieli oraz wskaże gdzie lokalnie szukać pomocy. W trakcie konferencji planowany jest również czas na zadawanie pytań prelegentkom i prelegentom oraz na debatę na temat oczekiwanych pomocy wsparcia studentek z kół naukowych „Young Power – Koło Naukowe Pedagogów Młodzieży”, którego opiekunką jest dr Małgorzata Mikut oraz z koła naukowego „PASJA”, którego opiekunką jest dr Lidia Marek z Instytutu Pedagogiki US.

Program konferencji:

15.00–15.15 Otwarcie konferencji.

15.15–16.00 Wystąpienie Małgorzaty Gołoty, autorki książki „Żyletkę zawsze noszę przy sobie”.

16.00–16.45 Wystąpienie Wojciecha Spychały, dotyczące sytuacji kryzysowych doświadczanych przez chłopców.

16.45–17.00 Przerwa.

17.00–17.30 Wystąpienie prof. Beaty Bugajskiej na temat projektu dotyczącego wsparcia psychologicznego miasta Szczecina – „Miejski program wsparcia dzieci, młodzieży i nauczycieli – diagnoza, cele, realizacja.”

17.30–18.00 Wystąpienie dr Edyty Sielickiej dotyczące raportu z badania „Młode Głowy” fundacji UNAWEZA „O co chcielibyśmy zapytać młodych ludzi, ale boimy się odpowiedzi? – stan badań nad dobrostanem dzieci i młodzieży”.

18.00–18.30 Debata studentek z kół naukowych „Pasja” oraz „Young Power” z Instytutu Pedagogiki US.

Serdecznie zapraszamy!

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia:

ZCDN – II/18 Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży