IV edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju, w tym Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

W Olimpiadzie tej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczyć będą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach. Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W tym roku, organizatorem II regionalnego etapu IV edycji Olimpiady w województwie zachodniopomorskim jest Wydział Nauk Społecznych, przy współpracy Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwa, w szczególności Katedry Studiów nad Bezpieczeństwem. Podobnie jak w poprzednich edycjach w organizację Olimpiady zaangażowane jest również Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych O. Szczecin.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W organizację Olimpiady włączyło się także Miasto Szczecin oraz RODM w Szczecinie.

Olimpiadę objął patronatem m.in. JM Rektora US prof. dr hab. Edward Włodarczyk, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Starosta Powiatu Łobeskiego Renata Kulik, Burmistrz Gminy Płoty Radosław Mackiewicz. Olimpiada otrzymała również Mecenat Miasta Szczecin.

Etap regionalny Olimpiady zostanie przeprowadzony 6 grudnia 2019 roku.